XCO La Torre

Palazzolo Acreide (SR - 18 Marzo 2018

ASD Nonsolobike
Timing by HOT Laps


 

Elite

posridercatdorslapstimeteam
1FARNISI MirkoEL15701. 10. 16TEAM LOMBARDO BIKE
2IOPPOLO MarcoEL5701. 12. 54TEAM JONICA MEGAMO
3MAGANUCO MassimilianoEL6701. 16. 00GI ESSE PRO CYCLING

 

Elite Master Sport

posridercatdorslapstimeteam
1FAZIO GiovanniELMT20701. 15. 17A.S.D.EXTREME BIKE NICOLOSI
2ZAGO PieroELMT24701. 16. 14BIKESTORE FACTORY CANNONDALE RAGUSA
3CASSISI GiovanniELMT30701. 17. 38ASD KASMENE BIKE
4ZOCCO SalvatoreELMT23701. 17. 42NONSOLOBIKE
5PIRRONE AntoninoELMT22701. 17. 56FINESTRELLE BIKERS
6MARCHICA DarioELMT21701. 20. 17RACING TEAM AGRIGENTO
7PULINO GiovanniELMT29601. 10. 44REVOLUTION BIKE
8GULIZIA GiuseppeELMT33601. 12. 24A.S.D. ALVERIA BIKE NOTO
9CIRMI AntoninoELMT26501. 14. 46NONSOLOBIKE
10GULINO AlessandroELMT28501. 18. 44BIKESTORE FACTORY CANNONDALE RAGUSA

 

Master 1

posridercatdorslapstimeteam
1PARISI AngeloM148701. 15. 09TEAM JONICA MEGAMO
2PETRALIA LuigiM136701. 16. 08TEAM JONICA MEGAMO
3SCIRICA GiuseppeM135701. 19. 41FINESTRELLE BIKERS
4LAURETTA LucaM138701. 20. 40A.S.D. TEAM BIKES RAGUSA
5GALOFARO SantiM142701. 20. 41NONSOLOBIKE
6ANSALDI SalvatoreM139701. 20. 50NONSOLOBIKE
7CARCIOLA VincenzoM147701. 21. 27TEAM JONICA MEGAMO
8PINTAUDI AlessandroM140601. 11. 10A.S.D. CREA LA BICI FACTORY TEAM
9GRIMALDI AntoninoM144601. 11. 47NONSOLOBIKE
10GRASSO AlessioM146601. 16. 13TEAM BIKE 2000
11FERRO FabioM150601. 19. 49ASD MAX CAPELLI BIKE

 

Master 2

posridercatdorslapstimeteam
1RIZZA ValerioM251701. 23. 19NONSOLOBIKE
2MEZZASALMA GianmarcoM252601. 12. 10BIKESTORE FACTORY CANNONDALE RAGUSA
3CARTIER CarloM258601. 14. 17M.T.B. MODICA TRIATHLON BIKE
4SAVARINO FabioM261601. 15. 17REVOLUTION BIKE
5PIZZO ClaudioM266601. 15. 42RUBINO CIPOLLINI
6TRIGONA MarioM259601. 16. 47A.S.D. CICLOAMATORI GULFI
7CAMILLIERI GiovanniM262601. 16. 48BIKE & CO. RG-MTB EUROMOTOR TEAM
8BONOMO CorradoM263601. 17. 51A.S.D. ALVERIA BIKE NOTO
9BONOMO VincenzoM254601. 17. 54A.S.D. ALVERIA BIKE NOTO
10BOTTARI MarcelloM257601. 20. 15TEAM BIKE 2000
11VECCHIOTTI GiuseppeM255601. 20. 38NONSOLOBIKE
12CREMENTE PietroM253501. 13. 49TEAM JONICA MEGAMO
13CARPINTIERI GaetanoM265501. 18. 09A.S.D. I PIRICULUSI

 

Master 3

posridercatdorslapstimeteam
1MONTELEONE GianfrancoM367701. 17. 35TEAM SIRACUSANI
2LARDIZZONE LucaM371601. 13. 12PANTELLERIA OUTDOOR
3SCIMONE SaverioM369601. 13. 32TEAM BIKE 2000
4PAPPALARDO MichelleM376601. 14. 36TEAM JONICA MEGAMO
5AMANTE FrancescoM375601. 14. 38TEAM BIKE 2000
6DI MAURO FrancescoM372601. 16. 02A.S.D. MONGIBELLO MTB TEAM
7ROSA CorradoM373601. 17. 36NONSOLOBIKE
8PINO AntoninoM377501. 24. 18ASD DREAMS ON MOUNTAINBIKE

 

Under 23

posridercatdorslapstimeteam
1PRIVITERA AndreaUN2701. 12. 36TEAM JONICA MEGAMO
2MIRABILE AlessioUN4701. 13. 33SPECIAL BIKERS TEAM
3MANCUSO SebastianoUN13701. 14. 20SPECIAL BIKERS TEAM
4FIDONE SalvatoreUN7701. 15. 05TEAM LOMBARDO BIKE
5VICARI Domenico Savio SalvatoreUN9701. 17. 02TEAM LOMBARDO BIKE
6ALFIERI DemianUN8701. 17. 30BIKESTORE FACTORY CANNONDALE RAGUSA
7PICCIONE GiovanniUN10601. 10. 52GI ESSE PRO CYCLING
8ACQUAVIVA SalvatoreUN12601. 11. 16GI ESSE PRO CYCLING